ÜNLÜFOTOĞRAFÇILAR

Steve McCurry

Avenir Light, tasarımcıların sık tercih ettiği net ve şık y21 Şubat 1950 tarihinde Amerika’nın Philadelphia şehrinde doğdu. Fotoğraf gazeteciliği ve editörlük yaptı. Ünlü olmasını sağlayan “Afghan Girl(Afgan Kızı)” fotoğrafını 1984 yılında çekti ve National Geographic dergisinde yer aldı. Magnum Photos isimli dünyaca ünlü fotoğrafçılık şirketinin üyelerinden biridir. Steve McCurry çektiği fotoğraflar ile sayısız ödüle layık görülmüştür. Dünya çapında yapılan fotoğraf haberciliği yarışması olan “World Press Photo” yarışmasında iki kez birincilik elde etmiştir.azı tipidir. Okuması kolaydır ve başlıklar, paragraflar ve daha fazlası için harika bir seçimdir.

 

TÜRKİYENİN FOTOĞRAFÇISI

Ara Güler

16 Ağustos 1928'de İstanbul'da doğdu. Lisedeyken film stüdyolarında sinemacılığın her dalında çalışırken Muhsin Ertuğrul'un Tiyatro Kurslarına devam etti; çünkü yönetmen veya oyun yazarı olmak istiyordu.
1950'de Yeni İstanbul Gazetesi'nde gazeteciliğe başlarken aynı zamanda İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'ne devam etti. 1958'de Time-Life, Paris-Match ve Der Stern dergilerinin yakın doğu foto-muhabirliği görevlerini üstlendi. 1954'de Hayat Dergisi'nde fotoğraf bölüm şefi olarak çalışmaya başladı.

Ödüllü 10 Fotoğraf


Pulitzer ödüllü 10 Fotoğraf Hikayeleri


Dünyadan unutulmayan  10 fotoğrafçının fotoğraflarının hikayesini okumak içi sayfaya giriş yapın.

  • Twitter
  • Instagram
  • Wix Facebook page

© 2020 By Mehmet Çoban